Historia Roja

Spektakl w reżyserii Jerzego Zalewskiego jest adaptacją najnowszej książki Marka Nowakowskiego, wydanej w 2008 roku. Premiera w poniedziałek 8 listopada. W obsadzie czołówka polskich aktorów.

Przypomniana w Teatrze Telewizji powieść Władysława Zambrzyckiego z 1959 roku jest wspaniała. Podobnie jak kreacje Peszka, Treli, Radziwiłowicza i Olbrychskiego oraz reżyseria Jerzego Zalewskiego.

Scenariusz spektaklu jest adaptacją wybitnej noweli Marka Nowakowskiego pod tym samym tytułem. Stereotypowa i powszechna sytuacja bytowania grupy "spragnionych" pod wiejskim sklepem daje okazję do głębokiego wglądu w duszę współczesnego polskiego plebejusza w okresie przemian społecznych i kulturowych przełomu tysiącleci.

Mahometanin, kalwin (protestant reformowany) i dwóch katolików - czterech mężczyzn reprezentujących różne religie i kultury, ale ten sam świat inteligenckich wartości oraz obyczajów i manier wywiedzionych wprost z przedwojennego porządku, toczy ze sobą rozmowy, dysputy, polemiki.

Dla miłośników Teatru Telewizji mamy dobrą wiadomość: Zarząd TVP podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowych pieniędzy na realizację premierowych spektakli tego jedynego teatru na świecie

Spektakl Teatru Telewizji "Kwatera bożych pomyleńców" w reżyserii Jerzego Zalewskiego - adaptacja powieści Władysława Zambrzyckiego o tym samym tytule - to dzieło zaskakujące. Zapowiada się na artystyczne (i nie tylko) wydarzenie sezonu.

Trela, Peszek, Radziwiłowicz i Olbrychski - aktorski dream team, drużyna marzeń każdego reżysera i każdego widza.

Premiera w Teatrze TV. Jerzy Zalewski, podejmujący najtrudniejsze tematy naszej historii i współczesności, wyreżyserował znakomity spektakl "Kwatera bożych pomyleńców". Scenariusz czekał na realizację 15 lat. Przedstawienie dziś w Jedynce o godz. 20.20