Historia Roja

Album zawiera zdjęcia oraz scenariusz filmu Historia Roja czyli w ziemi lepiej słychać. Obrazy zostały wybrane tak, by swoją wymową i klimatem uzupełniać opowiadaną historię. Album - podobnie jak film - powstał w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Jest również wyrazem wdzięczności wobec wszystkich tych, którzy przez lata wspierali produkcję filmu.

Czytaj więcej...

Na książkę składają się rozmowy przeprowadzone przez Jerzego Zalewskiego w 2003 roku, w trakcie realizacji filmu dokumentalnego Dwa kolory. Rozmówcy autora to wybitni politycy, którzy w trakcie realizacji filmu opisują dwa nurty polskiej opozycji, które można by nazwać niepodległościowym i rewizjonistycznym, a także oceniają okres transformacji i przedstawiają warunki brzegowe III RP.

Czytaj więcej...

Książka wydawnictwa 2 Kolory jest zapisem rozmów, które prowadził Jerzy Zalewski na antenie TV Puls iTVP Info. Na wstępie Zalewski pisze: "Zapraszam do podróży w nieodległy czas, kiedy historia na krótko dała nam nadzieję nam godny kraj, którego obywatele realizują swoje plany i marzenia. IV Rzeczpospolita, nigdy niespełniona idea odnowy państwa polskiego, wyrosła z pychy III RP i afery Rywina, a zakończona tragedią smoleńską, obfitowała przywracaniem pamięci o naszej historii, odwagą postaw ludzkich, potrzebą odbudowy właściwej hierarchii wartości, zrujnowanych w latach 90.".

Czytaj więcej...

Rynek księgarski zalewa potężna rzeka chały, bubli wydawniczych i gniotów propagandowych. Niezorientowany czytelnik łatwo może się wśród nich zagubić. Jeśli szuka dobrego, wartościowego utworu, który nie tylko będzie atrakcyjny, ale przede wszystkim ważny dla rozwoju umysłu, istotny dla kultury, ukazujący rzeczywistość w sposób ambitny i sensowny, i pozwalający lepiej zrozumieć świat, to taki utwór ma na wyciągnięcie ręki.

Czytaj więcej...